Cyklistika: Slovinský úspech po 8 rokoch v 2.etape na T-Com Okolo ROZŠ

01.09.2006 Celý región

Tatranská Lomnica 31. augusta (TASR) - Po dlhých ôsmich rokoch sa slovinskí cyklisti radovali z etapového vavrínu na vrcholnom podujatí slovenskej cyklistiky...
Tatranská Lomnica 31. augusta (TASR) - Po dlhých ôsmich rokoch sa slovinskí cyklisti radovali z etapového vavrínu na vrcholnom podujatí slovenskej cyklistiky. Štvrtkovú 2. etapu jubilejného 50. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov T-Com Okolo Slovenska vyhral Grega Bole.

Víťazný 21-ročný jazdec napodobnil svojho o desať rokov staršieho krajana Andreja Hauptmana, ktorý v roku 1998 vyhral etapu do Trenčianskych Teplíc a potom i celé preteky. \"Mám veľkú radosť z víťazstva, lebo to bola ťažká etapa a veľké starosti nám robil najmä vietor. Je to moje piate etapové víťazstvo v tomto roku na pretekoch v zahraničí a dúfam, že mi pomôže aj psychicky, lebo som v reprezentácii, ktorá pôjde na septembrové MS v Salzburgu, \" vyhlásil šťastný Slovinec. Druhý v cieli bol Čech Jan Faltýnek a tretí Poliak Robert Radosz. V špurte 28-člennej vedúcej skupiny s rovnakým časom obsadili Roman Broniš z Dukly Trenčín 4. a Martin Riška štartujúci v drese PSK Whirlpool 5. miesto.
Po presune cyklistov z prvého etapového centra v Stropkove na štart 2. etapy na Námestie slobody v Sabinove sa postavilo na štart 135 pretekárov, na ktorých čakala 143,9 km dlhá etapa s dvoma rýchlostnými a štyrmi vrchárskymi prémiami s cieľom na najvyššom bode etapy v Tatranskej Lomnici. Chýbali už dvaja maďarskí jazdci Tamás Lengyel a Csaba Szekeres. Striedavé slnečné a oblačné počasie inšpirovalo niekoľko pokusov o úniky, ale spočiatku nemali úspech. Až približne na 30. km unikol Grzegorz Zoledziowski (Poľ. ), ku ktorému sa čoskoro pridali aj Andri Lebedev (Est. ) a Tomáš Čert (ČR). Vzornou spoluprácou získali až dvojminútový náskok a rozdeľovali si body na dvoch rýchlostných a jednej vrchárskej prémii. Potom však zaúradoval pelotón, ktorý postupne zvyšoval rýchlosť a znižoval stratu a tesne pred treťou vrchárskou prémiou na 109. km ich dostihol. Začínalo sa prakticky odznova, zvýšenú aktivitu Slovákov naznačili víťazné prémie Trenčana Kováča a Podbrezovčana Keliara, ale do záverečného finišu sa už celý pelotón skompletizoval a rozhodovalo sa doslova na páske.

Výsledky 2. etapy T-Com Okolo Slovenska (Sabinov - Tatranská Lomnica, 143,9 km):